Wageningen

Fred Jonker Snelschaakkampioen

Het open Wagenings snelschaakkampioenschap werd dit jaar drukbezocht door 42 deelnemers waaronder verschillende spelers uit Veenendaal, Ede en Bennekom. De speelzaal zat met 21 speelborden nokkievol. In de 8 voorronden werden de plekken in de finalepoules verdeeld. Fred Jonker won de voorrondes met 7 punten, gevolgd door Kees Stap en Erwin Oorebeek met 6,5 en Tjerk Sminia met 6.

Vervolgens werd in 5 finalepoules stevig gestreden om de prijzen en pas rond middernacht waren de winnaars bekend. In de A-poule was het zeer spannend en eindigden Fred Jonker en Tjerk Sminia gelijk met 6 punten uit 7 partijen. Als winnaar van het onderling duel is Fred Jonker de onbetwiste Wageningse snelschaakkampioen 2018!

De winnaars van de finalepoules:
A-poule: Fred Jonker
B-poule : Noel Bovens
C-poule: Jan Willem Westerhof
D-poule: Jan van der Sleen
E-poule: Maarten Markerink

Lees verder voor alle uitslagen en ranglijsten

SVW Snelschaaktoernooi 2018 – Uitslagen Poules en ranglijst na 8 voorronden

SVW Snelschaaktoernooi 2018 – uitslagen 8 voorronden

Einduitslagen finale-poules A tm E

 

Poule A

Fred Jonker             6
Tjerk Sminia            6
Kees Stap               3½
Martin Markerink        3
Frans Tromp             3
Bert Torn               2½
Erwin Oorebeek          2
Hans Dam                2

 

Poule B

Noel Bovens             7
John Stigter            5
Harry Verhoef           4
Marco Otte              3
Eric Smaling            2½
Audry Burer             2½
Clemens de Vos          2
Pieter Kruit            2

Poule C

Jan Willem Westerhof    7
Martijn Pauw            5
Joren Mulder            4
Rene Bakker             3
Bartel Dodeman          3
Alexander Vos de Wael   3
Cees van der Waerdt     1½
Richard Christians      1½

Poule D

Jan van der Sleen       7
Marius Bolck            6
Eric van Mullekom       4
Jaap Melgers            3
Joris Posthuma          3
Leen Vegter             2
Steef Bijlmakers        2
Jan de Bont             1

Poule E

Maarten Markerink       4
Koen Uitdehaag          4
Rijk Timmer             3
Leendert van der Waal   3
Hugo Loning             1
Erica Jansen            0

 

 

RANGLIJST NA 8 VOORRONDEN

Pos Naam                 Prt   W   R   V  Score  S  R   Wrst   SBgr   Rtg   TPR  BRtg
1 Fred Jonker            8   6   2   0    7,0  0  1   42,5  37,00  2143  2296  2112

  2 Kees Stap              8   5   3   0    6,5  0 -1   44,0  34,25  2107  2209  2080
  3 Erwin Oorebeek         8   6   1   1    6,5  0  1   41,5  31,25  2152  2142  2146
  4 Tjerk Sminia           8   5   2   1    6,0  2  2   39,0  26,00  2014  2061  1996
  5 Bert Torn              8   5   1   2    5,5  0 -1   41,5  25,00  2068  2049  2067
  6 Martin Markering       8   5   1   2    5,5  0 -2   36,0  22,50  1908  1933  1896
  7 Frans Tromp            8   4   3   1    5,5  0 -1   31,5  19,75  1834  1896  1800
  8 Hans Dam               8   4   2   2    5,0 -2 -2   41,0  22,00  2004  2002  2000
  9 Marco Otte             8   5   0   3    5,0 -2 -2   39,0  20,00  1859  1925  1835
 10 Clemens de Vos         8   5   0   3    5,0  0  1   35,0  20,00  1964  1869  1977
 11 Bram de Vries          8   5   0   3    5,0  0  1   34,5  18,00  1800  1821  1789
 12 John Stigter           8   5   0   3    5,0  0  1   33,0  17,50  1853  1858  1845
 13 Pieter Kruit           8   5   0   3    5,0  2  2   31,0  16,50  1837  1820  1826
 14 Noel Bovens            8   4   1   3    4,5  0  1   39,0  19,00  1845  1859  1833
 15 Audry Burer            8   4   1   3    4,5  0  1   38,5  18,75  1881  1830  1890
 16 Harry Verhoef          8   4   1   3    4,5  0  1   36,5  17,25  1842  1872  1824
 17 Erik Smaling           8   4   1   3    4,5  0 -1   35,0  17,25  1942  1795  1967
 18 Jan Willem Westerhof   8   4   1   3    4,5  0 -1   32,5  14,50  1701  1774  1680
 19 Richard Christians     8   4   0   4    4,0  0 -1   35,5  15,50  1817  1738  1830
 20 Martijn Pauw           8   4   0   4    4,0  0 -1   33,5  16,00  1978  1781  2018
 21 Joren Mulder           8   4   0   4    4,0  0  1   32,5  12,50  1656  1684  1653
 22 Rene Bakker            8   4   0   4    4,0  0 -1   32,0  12,00  1658  1696  1650
 23 Frans Bonnier          8   3   2   3    4,0  0  1   31,5  15,00  1861  1650  1898
 24 Bartel Dodeman         8   4   0   4    4,0  0 -1   31,0  11,00  1821  1724  1840
 25 Cees van der Waerdt    8   4   0   4    4,0  0 -1   30,0  11,00  1823  1612  1859
 26 Alexander Vos de Wael  8   4   0   4    4,0  0 -1   25,5   8,00  1592  1539  1600
 27 Eric van Mullekom      8   4   0   4    4,0  0 -1   24,5   8,50  1491  1566  1476
 28 Hans van Wijk          8   3   1   4    3,5  0 -1   26,0   8,25  1466  1550  1454
 29 Marius Bolck           8   3   0   5    3,0  0  1   32,5   8,50  1507  1605  1500
 30 Jan de Bont            8   3   0   5    3,0  0  1   31,0   9,00  1355  1588  1324
 31 Jaap Melgers           8   3   0   5    3,0  0  1   30,5   8,00  1610  1591  1614
 32 Leen Vegter            8   3   0   5    3,0  0 -1   30,5   7,50  1519  1551  1519
 33 Steef Bijlmakers       8   3   0   5    3,0 -2 -2   26,0   6,00  1450  1482  1453
 34 Joris Posthuma         8   3   0   5    3,0  0 -1   26,0   6,00  1364  1448  1353
 35 Jan van der Sleen      8   3   0   5    3,0  0  1   25,0   6,00  1561  1414  1600
 36 Rijk Timmer            8   2   1   5    2,5  0  1   30,0   6,75  1464  1483  1469
 37 Maarten Markering      8   2   1   5    2,5  0 -1   22,5   4,25  1304  1403  1300
 38 Koen Uitdehaag         8   2   1   5    2,5  2  1   21,5   2,25  1394  1323  1418
 39 Anja Janssen           8   2   0   6    2,0  0  2   26,0   4,50  1349  1342  1357
 40 Leendert van der Waal  8   2   0   6    2,0  0  1   23,5   2,50  1238  1241  1247
 41 Hugo Loning            8   1   0   7    1,0  0 -1   21,5   0,00  1178  1088  1200
 42 Erica Jansen           8   0   0   8    0,0  0  2   24,5   0,00   952   657   966

SVW Snelschaaktoernooi 2018 – Vredehorst – Groep 1

Ronde 1
  1 Erwin Oorebeek        –  Bram de Vries        1-0   
  2 Jan Willem Westerhof  –  Fred Jonker          0-1   
  3 Kees Stap             –  Joren Mulder         1-0   
  4 Rene Bakker           –  Bert Torn            0-1   
  5 Martijn Pauw          –  Jaap Melgers         0-1   
  6 Alexander Vos de Wael  –  Hans Dam             0-1   
  7 Tjerk Sminia          –  Jan van der Sleen    1-0   
  8 Leen Vegter           –  Clemens de Vos       0-1   
  9 Erik Smaling          –  Marius Bolck         1-0   
 10 Eric van Mullekom     –  Frans Bonnier        0-1   
 11 Martin Markering      –  Rijk Timmer          1-0   
 12 Hans van Wijk         –  Audry Burer          0-1   
 13 Cees van der Waerdt   –  Steef Bijlmakers     1-0   
 14 Koen Uitdehaag        –  John Stigter         0-1   
 15 Bartel Dodeman        –  Anja Janssen         1-0   
 16 Joris Posthuma        –  Marco Otte           0-1   
 17 Noel Bovens           –  Jan de Bont          1-0   
 18 Maarten Markering     –  Richard Christians   0-1   
 19 Pieter Kruit          –  Leendert van der Waal 1-0   
 20 Hugo Loning           –  Harry Verhoef        0-1   
 21 Frans Tromp           –  Erica Jansen         1-0   

Ronde 2
  1 Audry Burer           –  Erwin Oorebeek       0-1   

  2 Fred Jonker           –  Cees van der Waerdt  1-0   
  3 John Stigter          –  Kees Stap            0-1   
  4 Bert Torn             –  Bartel Dodeman       1-0   
  5 Hans Dam              –  Noel Bovens          1-0   
  6 Marco Otte            –  Tjerk Sminia         0-1   
  7 Clemens de Vos        –  Pieter Kruit         1-0   
  8 Richard Christians    –  Erik Smaling         0-1   
  9 Frans Bonnier         –  Frans Tromp          ½-½   
 10 Harry Verhoef         –  Martin Markering     1-0   
 11 Jaap Melgers          –  Jan Willem Westerhof 0-1   
 12 Steef Bijlmakers      –  Martijn Pauw         0-1   
 13 Bram de Vries         –  Hans van Wijk        1-0   
 14 Joren Mulder          –  Koen Uitdehaag       1-0   
 15 Anja Janssen          –  Rene Bakker          0-1   
 16 Jan de Bont           –  Alexander Vos de Wael 1-0   
 17 Jan van der Sleen     –  Joris Posthuma       0-1   
 18 Leendert van der Waal  –  Leen Vegter          0-1   
 19 Marius Bolck          –  Maarten Markering    1-0   
 20 Erica Jansen          –  Eric van Mullekom    0-1   
 21 Rijk Timmer           –  Hugo Loning          1-0   

Ronde 3

  1 Erwin Oorebeek        –  Hans Dam             1-0   
  2 Tjerk Sminia          –  Fred Jonker          0-1   
  3 Kees Stap             –  Clemens de Vos       1-0   
  4 Erik Smaling          –  Bert Torn            0-1   
  5 Frans Tromp           –  Harry Verhoef        1-0   
  6 Martijn Pauw          –  Frans Bonnier        1-0   
  7 Jan Willem Westerhof  –  Audry Burer          0-1   
  8 Martin Markering      –  Joren Mulder         1-0   
  9 Cees van der Waerdt   –  Jaap Melgers         0-1   
 10 Rene Bakker           –  John Stigter         0-1   
 11 Bartel Dodeman        –  Marius Bolck         1-0   
 12 Leen Vegter           –  Marco Otte           0-1   
 13 Noel Bovens           –  Rijk Timmer          1-0   
 14 Eric van Mullekom     –  Richard Christians   0-1   
 15 Pieter Kruit          –  Jan de Bont          1-0   
 16 Joris Posthuma        –  Bram de Vries        0-1   
 17 Alexander Vos de Wael  –  Anja Janssen         1-0   
 18 Maarten Markering     –  Jan van der Sleen    1-0   
 19 Hans van Wijk         –  Leendert van der Waal 1-0   
 20 Hugo Loning           –  Steef Bijlmakers     0-1   
 21 Koen Uitdehaag        –  Erica Jansen         1-0   

Ronde 4
  1 Fred Jonker           –  Erwin Oorebeek       1-0   

  2 Bert Torn             –  Kees Stap            0-1   
  3 Richard Christians    –  Frans Tromp          0-1   
  4 Clemens de Vos        –  Bartel Dodeman       1-0   
  5 Marco Otte            –  Erik Smaling         1-0   
  6 Jaap Melgers          –  Tjerk Sminia         0-1   
  7 Audry Burer           –  Pieter Kruit         0-1   
  8 John Stigter          –  Noel Bovens          0-1   
  9 Bram de Vries         –  Martin Markering     0-1   
 10 Harry Verhoef         –  Martijn Pauw         1-0   
 11 Hans Dam              –  Frans Bonnier        1-0   
 12 Maarten Markering     –  Cees van der Waerdt  0-1   
 13 Joren Mulder          –  Alexander Vos de Wael 1-0   
 14 Marius Bolck          –  Koen Uitdehaag       1-0   
 15 Jan de Bont           –  Eric van Mullekom    1-0   
 16 Steef Bijlmakers      –  Rene Bakker          0-1   
 17 Joris Posthuma        –  Leen Vegter          0-1   
 18 Rijk Timmer           –  Hans van Wijk        ½-½   
 19 Leendert van der Waal  –  Jan Willem Westerhof 0-1   
 20 Erica Jansen          –  Hugo Loning          0-1   
 21 Jan van der Sleen     –  Anja Janssen         1-0   

Ronde 5
  1 Kees Stap             –  Fred Jonker          ½-½   

  2 Frans Tromp           –  Marco Otte           0-1   
  3 Noel Bovens           –  Clemens de Vos       1-0   
  4 Pieter Kruit          –  Bert Torn            0-1   
  5 Tjerk Sminia          –  Harry Verhoef        1-0   
  6 Martin Markering      –  Hans Dam             ½-½   
  7 Erwin Oorebeek        –  Marius Bolck         1-0   
  8 Erik Smaling          –  Jan de Bont          1-0   
  9 Leen Vegter           –  John Stigter         0-1   
 10 Rene Bakker           –  Audry Burer          0-1   
 11 Bartel Dodeman        –  Jaap Melgers         1-0   
 12 Martijn Pauw          –  Joren Mulder         1-0   
 13 Jan Willem Westerhof  –  Bram de Vries        1-0   
 14 Cees van der Waerdt   –  Richard Christians   0-1   
 15 Frans Bonnier         –  Rijk Timmer          0-1   
 16 Hans van Wijk         –  Jan van der Sleen    1-0   
 17 Hugo Loning           –  Joris Posthuma       0-1   
 18 Eric van Mullekom     –  Steef Bijlmakers     1-0   
 19 Koen Uitdehaag        –  Maarten Markering    ½-½   
 20 Alexander Vos de Wael  –  Erica Jansen         1-0   
 21 Anja Janssen          –  Leendert van der Waal 1-0   

Ronde 6
  1 Fred Jonker           –  Noel Bovens          ½-½   

  2 Marco Otte            –  Kees Stap            0-1   
  3 Bert Torn             –  Tjerk Sminia         ½-½   
  4 Martin Markering      –  Erwin Oorebeek       0-1   
  5 Hans Dam              –  Frans Tromp          ½-½   
  6 Clemens de Vos        –  Martijn Pauw         0-1   
  7 Harry Verhoef         –  Jan Willem Westerhof 1-0   
  8 John Stigter          –  Erik Smaling         0-1   
  9 Audry Burer           –  Bartel Dodeman       1-0   
 10 Richard Christians    –  Pieter Kruit         1-0   
 11 Rijk Timmer           –  Eric van Mullekom    0-1   
 12 Marius Bolck          –  Hans van Wijk        1-0   
 13 Jaap Melgers          –  Alexander Vos de Wael 0-1   
 14 Bram de Vries         –  Leen Vegter          1-0   
 15 Joren Mulder          –  Joris Posthuma       1-0   
 16 Jan de Bont           –  Rene Bakker          0-1   
 17 Koen Uitdehaag        –  Cees van der Waerdt  0-1   
 18 Frans Bonnier         –  Maarten Markering    1-0   
 19 Jan van der Sleen     –  Hugo Loning          1-0   
 20 Steef Bijlmakers      –  Anja Janssen         1-0   
 21 Leendert van der Waal  –  Erica Jansen         1-0   

Ronde 7
  1 Kees Stap             –  Erwin Oorebeek       ½-½   

  2 Bert Torn             –  Fred Jonker          0-1   
  3 Tjerk Sminia          –  Noel Bovens          1-0   
  4 Martijn Pauw          –  Hans Dam             0-1   
  5 Richard Christians    –  Marco Otte           0-1   
  6 Erik Smaling          –  Harry Verhoef        ½-½   
  7 Frans Tromp           –  Audry Burer          ½-½   
  8 Alexander Vos de Wael  –  Martin Markering     0-1   
  9 Eric van Mullekom     –  Clemens de Vos       0-1   
 10 Cees van der Waerdt   –  John Stigter         0-1   
 11 Rene Bakker           –  Joren Mulder         1-0   
 12 Pieter Kruit          –  Marius Bolck         1-0   
 13 Bartel Dodeman        –  Bram de Vries        0-1   
 14 Jan Willem Westerhof  –  Rijk Timmer          1-0   
 15 Hans van Wijk         –  Frans Bonnier        0-1   
 16 Leen Vegter           –  Jan van der Sleen    0-1   
 17 Joris Posthuma        –  Steef Bijlmakers     0-1   
 18 Hugo Loning           –  Jan de Bont          0-1   
 19 Erica Jansen          –  Jaap Melgers         0-1   
 20 Maarten Markering     –  Leendert van der Waal 0-1   
 21 Anja Janssen          –  Koen Uitdehaag       1-0   

Ronde 8
  1 Tjerk Sminia          –  Kees Stap            ½-½   

  2 Fred Jonker           –  Hans Dam             1-0   
  3 Erwin Oorebeek        –  Marco Otte           1-0   
  4 Harry Verhoef         –  Bert Torn            0-1   
  5 Noel Bovens           –  Frans Tromp          0-1   
  6 Audry Burer           –  Martin Markering     0-1   
  7 Bram de Vries         –  Erik Smaling         1-0   
  8 Clemens de Vos        –  Rene Bakker          1-0   
  9 Pieter Kruit          –  Martijn Pauw         1-0   
 10 John Stigter          –  Richard Christians   1-0   
 11 Frans Bonnier         –  Jan Willem Westerhof ½-½   
 12 Jan van der Sleen     –  Bartel Dodeman       0-1   
 13 Joren Mulder          –  Steef Bijlmakers     1-0   
 14 Jan de Bont           –  Cees van der Waerdt  0-1   
 15 Jaap Melgers          –  Eric van Mullekom    0-1   
 16 Marius Bolck          –  Alexander Vos de Wael 0-1   
 17 Rijk Timmer           –  Leen Vegter          0-1   
 18 Anja Janssen          –  Hans van Wijk        0-1   
 19 Leendert van der Waal  –  Joris Posthuma       0-1   
 20 Koen Uitdehaag        –  Hugo Loning          1-0   
 21 Erica Jansen          –  Maarten Markering    0-1